Proces D3

Projektując Państwa wymarzony dom lub jego wnętrze korzystamy z autorskiej metody projektowej D3, stworzonej przez Aleksandrę Chuchro, założycielkę biura Livin. Proces D3 oparty o psychologię architektury pozwala na szybkie i trafne rozpoznanie Państwa indywidualnych potrzeb. Zależy nam na tym, aby przestrzeń, w której Państwo mieszkają czy pracują odpowiadała Państwa osobowościom, budziła pozytywne emocje i przywoływała dobre wspomnienia.

a

aJak to się odbywa?

Proces rozpoczyna się od psychologicznej zabawy ze zdjęciami. Dzięki szybkiemu testowi dowiadują się Państwo jakie przestrzenie wpływają na Was pozytywnie i co tak naprawdę lubicie. W specjalnie przygotowanej przestrzeni, proponujemy Państwu przejście krótkiej ścieżki sensorycznej  by oderwać się na chwilę od rzeczywistości, wyciszyć i dostrzec to czego na ogół nie dostrzegamy.  Potem siadamy na wygodnej kanapie i przy kawie podsumowujemy wszystko, czego wspólnie dowiedzieliśmy się o Państwa potrzebach i gustach.  Definiujemy to, czym lubią się Państwo otaczać, jakie struktury, kolory, zapachy są Państwa żywiołem.

Po tym etapie zabieramy się do opracowania wstępnych propozycji projektowych. Dzięki tej metodzie, zazwyczaj już pierwsza propozycja spotyka się z entuzjazmem naszych Klientów.

Nowoczesne technologie i pęd cywilizacyjny coraz częściej mają większy wpływ na projektowanie niż natura człowieka i jego faktyczne potrzeby. Moda i wykreowane sztucznie żądze często biorą górę. Jednak krótki jest żywot fałszywej prawdy. Na końcu każdy z nas dochodzi do swoich szczerych emocji i realnych potrzeb.

Projektując pamiętamy o odbieraniu przestrzeni poprzez zmysły, zwłaszcza jeśli jest to spersonalizowana przestrzeń. Każdy odbiorca jest inny i inaczej filtruje otoczenie.